Systemy komputerowe działające w Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym, wraz z zainstalowanym na nich oprogramowaniem, są przeznaczone do wykonywania kalkulacji naukowych, wymagających dużej mocy obliczeniowej, użycia wyspecjalizowanych narzędzi, czy zasobów przestrzeni dyskowej, tudzież stosowania mechanizmów obliczeń skalarnych i równoległych.
WCSS umożliwia wykorzystanie swoich zasobów na dwa główne sposoby:
O dostęp do usług w WCSSie mogą ubiegać się:
Właściciel usługi może dodawać do/usuwać ze swojego zespołu członków, którzy uczestniczą w projekcie badawczym (w tym również studentów).
Osoba ubiegająca się o dostęp do usług musi wykonać następujące kroki:
Usługi przyznawane są na okres 1 roku, lub wnioskowany przez klienta, z określeniem wielkości zasobów komputerowych niezbędnych do realizacji projektu badawczego.
Wnioski opiniuje organ wskazany przez Radę Użytkowników WASK.
Zobowiązania użytkowników udostępnianych przez WCSS Komputerów Dużej Mocy, wynikają z zaakceptowanego regulaminu:
Kierownik Zespołu zobowiązany jest do rokrocznego dostarczania wersji elektronicznej szczegółowego sprawozdania z wykorzystania zasobów WCSS. Dokument ów winien zawierać:
Realizatorzy usługi mogą zostać poproszeni o prezentację rezultatów uzyskanych w ramach realizacji projektu na seminariach naukowych WCSS.
Dodatkowe informacje można uzyskać
- telefonicznie: (71) 320 47 45
- e-mail: helpdesk@e-science.pl
Wszelkie publikacje, w tym prace doktorskie i dyplomowe, wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):
"Opracowano przy użyciu zasobów udostępnionych przez Wrocławskie Centrum
Sieciowo-Superkomputerowe (http://wcss.pl)”
"Created using resources provided by Wroclaw Centre for Networking and
Supercomputing (http://wcss.pl)"